Kontakta oss

Vill du prenumerera på Damernas Värld? Då hittar du våra erbjudanden här. 
Har du en fråga om din prenumeration eller premie? Kontakta kundtjänst här. 
Vill du gratis få vårt nyhetsbrev? Signa upp dig här.

 

PRENUMERATIONSÄRENDEN
Har du en fråga om din prenumeration eller premie? Kontakta kundtjänst här.
Du kan även nå vår Kundtjänst på telefon: 08-454 95 13. De har öppet vardagar 8-18

Övrig tid hänvisar vi till vår automatiska kundtjänst som har öppet dygnet runt på telefonnummer 08-454 95 50.

VI GÖR DAMERNASVARLD.SE
Välkommen till DamernasVarld.se! Här vill vi inspirera dig inom de ämnen vi älskar allra mest, mode och skönhet! Varje dag gör vi vårt yttersta för att skapa material som får våra läsare att inspireras och engagera sig i de ämnen som sätter guldkant på vår vardag.

 

WEBBREDAKTÖR
Sara Persson är webbredaktör för DamernasVarld.se, henne når du på sara.persson@bt.bonnier.se

 

ANSVARIG UTGIVARE
Frida Boisen är ansvarig utgivare för sajten, henne når du på frida.boisen@bt.bonnier.se.

 

VILL DU ANNONSERA PÅ DAMERNASVARLD.SE?
Vill du annonsera på Damernasvarld.se eller göra ett samarbete med oss? Då är det Helena Taube Rehnmark och hennes säljteam du ska kontakta. Detsamma gäller om du vill göra en tävling eller utlottning på sajten eller i samarbete med någon av våra bloggar. Du når Helena på helena.taube.rehnmark@bt.bonnier.se.

 

HUR STOR ÄR SAJTEN?
I vår värld händer mycket snabbt och vi växer ständigt. För att se aktuella siffror över vår trafik hänvisar vi därför till KIA-index. 

 

KONTAKTA TIDNINGSREDAKTIONEN

Damernas Värld är Sveriges största mode- och skönhetsmagasin med en upplaga på 83 000 ex enligt TS Helår 2012, och en räckvidd på 235 000 läsare enligt Orvesto Konsument 2012 helår.

Damernas Värld ger två gånger per år ut specialtidningen DV Mode – Sveriges enda tidning med enbart mode – som har en räckvidd på 57.000 läsare enl Orvesto Helår 2012.

Telefon: 08-736 53 00
Fax: 08-24 46 46

För frågor till redaktionen: red@dv.bonnier.se

Kontakta kundtjänst i prenumerationsärenden.

 

TIDNINGSREDAKTIONEN

Chefredaktör
Martina Bonnier
martina.bonnier@dv.bonnier.se

Redaktionschef
Terri Herrera Eriksson
terri.herrera@dv.bonnier.se

Art Director
Mari Wigren
mari.wigren@dv.bonnier.se

Modechef
Lisa Pettersson
lisa.pettersson@dv.bonnier.se

Marknadschef
Helena Gustafsson
helena.gustafsson@bt.bonnier.se

Fackchef
Jenny Bergquist
jenny.bergquist@dv.bonnier.se

Redaktör Hett nu och modejournalist
Nadia Kandil
nadia.kandil@dv.bonnier.se

Redaktör
Annika Bergson
annika.bergson@dv.bonnier.se

Redaktör
Marie Birde
marie.birde@dv.bonnier.se

Redaktionssekreterare
Annika Bergson
annika.bergson@dv.bonnier.se

Redaktionsassistent
Inger Holmström
inger.holmstrom@dv.bonnier.se

Skönhetsredaktör
Maria Ahlgren
maria.ahlgren@dv.bonnier.se

Moderedaktör
Fia Tegnér
fia.tegner@dv.bonnier.se

Layoutchef
Cecilia Hansson
cecilia.hansson@dv.bonnier.se

Layout
Kristin Lorenzen
kristin.lorenzen@dv.bonnier.se

Bildredaktör & Layout
Lisa Millqvist
lisa.millqvist@dv.bonnier.se

 

Vill du posta något till oss är vår postadress:
Damernas Värld
105 44 Stockholm

Ska du besöka oss är adressen:
Sveavägen 53, Stockholm